• Zážitkové aktivity na hodinách angličtiny

Na hodinách anglického jazyka si niektorí žiaci zvolili vytváranie projektu netradičným spôsobom. Prezentovali svoj obľúbený recept tak, že ho pripravili na vyučovacej hodine. Počas práce na vytvorení jedla prezentovali postup po anglicky. Popri rozvíjaní prezentačných zručností si mohli zvýšiť sebadôveru v ovládaní angličtiny. Na záver sa s hotovým jedlom podelili a my sme mohli oceniť šikovnosť našich mladých kuchárov.

Zapísala: Mgr. Pallová

• Čitateľský maratón na druhom stupni

• Všetkovedko - vyhodnotenie

Zúčastnilo sa 23 detí.

Titul Všetkovedko získali:

1. roč.

Ďurišová

Harantová

Behančinová

Kršiaková

2. roč.

Klabníková

Salaj

3. roč.

Plevjaková

4. roč.

Sedliačková

Výhercom blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže!

• Okresné kolo vo vybíjanej

Dňa 21 .3. 2024 sa v Žiline konalo okresné kolo vybíjanej mladších žiačok, na ktorom sa zúčastnili aj naše žiačky 6 .- 8. ročníka. Dievčatám sa nepodarilo postúpiť do vyššej súťaže, avšak bojovali s dravosťou, hrali naplno a z každého získaného bodu sme mali úprimnú radosť. Dievčatám ďakujem za ich prístup a účasť v súťaži.

Napísala: Mgr. Dolniková

• Klokan - oznam

V utorok 26. 3., v čase od 10.45 sa stretneme v školskej jedálni a zabojujeme o titul najlepšieho riešiteľa súťaže.

Z tohto dôvodu nebude školská jedálneň prístupná do 11.50 hod.

Ďakujem za porozumenie.

• Čitateľský maratón

15. ročník CELOSLOVENSKÉHO ČITATEĽSKÉHO MARATÓNU prebiehal v jednotlivých ročníkoch našej školy od 18. 3. do 22. 3. 2024. Zúčastnilo sa 275 žiakov.

Ďakujeme všetkých, ktorú túto kampaň podporili!

• Z rozprávky do rozprávky

• Deň s obľúbenou knihou

• Čitateľský maratón

• II. svetová vojna očami detí

V 9.A sme ukončili celok o II. svetovej vojne. Žiakov zaujali rôzne oblasti a podľa toho si volili aj tému a stvárnenie svojho projektu. Niektorí žiaci pracovali v skupinkách, iní individuálne. Pod ich rukami vznikli kreatívne práce, ktoré doplnili slovnou prezentáciou. Viacerých oslovila téma koncentračných táborov a deportácií, chlapci si vybrali bitku pri Stalingrade, či vylodenie v Normandii. Posledná skupinka stvárnila lietadlo zhadzujúce bombu Fat  Man na mesto Nagasaki, ktorá urobila definitívnu bodku za II. svetovou vojnou. Ich práce boli naozaj veľmi vydarené a verím, že aj takouto formou sa niečo nové naučili.

• Návšteva knižnice

Trieda V.A navštívila v rámci marca ( Mesiac knihy) obecnú knižnicu. Žiaci sa naučili v knižnici nielen
    orientovať, ale aj založiť si preukaz potrebný na jej návštevu. Spoločne sme preskúmali ponuku
    a zahrali sa hru na veľkú pátračku, ktorú nám pripravil pán Trzuba. V mene celej V.A mu ďakujem za
    pekný program, ktorý deťom pripravil a aj za sladké prekvapenie, ktoré ich čakalo na záver.

• Lyžiarsky výcvik

V dňoch 11. 3. - 15. 3. 2024 sa 27 žiakov zo 7. ročníkov, zúčastnilo lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Chopok Jasná.

• Návšteva Krajskej knižnice v Žiline – beseda so spisovateľkou povestí Zuzanou Kuglerovou

Dňa 5. 3. 2024 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili na besede so súčasnou autorkou povestí Zuzanou Kuglerovou. Okrem informácií týkajúcich prechodu od ľudovej k autorskej povesti sa žiaci dozvedeli mnoho zaujímavostí z osobného života známych spisovateľov, napríklad Pavla Dobšinského, Boženy Nemcovej, Štefana Moravčíka a iných. Z. Kuglerová žiakom zároveň predstavila svoju tvorbu a prezradila im, odkiaľ čerpá inšpiráciu na koncipovanie povestí. Súčasťou besedy bolo aj fotografovanie sa s autorkou, ktorá žiakov na besede milo privítala.

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
  • Poteš kamaráta v detskom domove (dobrovoľná zbierka ZŠ s MŠ v Rosine pre deti z detského domova v Bytči)

Dňa 29. 2. 2024 sa v našej škole uskutočnila zbierka pre deti z Centra pre deti a rodiny v Bytči. Výsledok zbierky prekonal naše očakávania i očakávania detí z detského domova. Ďakujeme rodičom a žiakom za ochotu pomôcť, za nezištnosť a množstvo krásnych vecí (hračiek, hier, školských pomôcok, kníh, sladkostí...). Všetky darované predmety boli hneď odvezené detičkám, ktoré nežijú v rodinách. V mene detí z detského domova Vám ešte raz ďakujeme: „Ste úžasní!“ (deti z detského domova)

Napísala: PhDr. M. Rendárová, PhD

• Ocenenie našich žiačok za účasť na súťaži Naša nedávna história: Význam Deklarácie ľudských práv pre 21. storočie

V novembri sa uskutočnil piaty ročník literárnej súťaže s názvom Naša nedávna história, ktorej vyhlasovateľom je občianske združenie MISIA 89. Témou tohoročných prác bol Význam Deklarácie ľudských práv pre 21. storočie. Súťažiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, prezentovali svoje práce na medzinárodnej konferencii, organizovanej Ústavom pamäti národa, Misiou 89 a s podporou Veľvyslanectva Francúzskej republiky na Slovensku. Napriek tomu, že sa naše žiačky 9. B Adriana Majtánová a Terézia Šmehýlová v súťaži neumiestnili, ich práce boli organizátormi pozitívne ohodnotené a odmenené cenným diplomom a konferenčným zborníkom.

• 8. marec - Medzinárodný deň žien

Medzinárodný deň žien (MDŽ) pripadne každoročne na 8. marca. Je medzinárodne rešpektovaným sviatkom, ktorý zaviedla OSN pre pripomienku štrajku newyorských krajčírok z roku 1908. Ženy vtedy usilovali o kratší pracovný čas, lepšie platy, hlasovacie právo a koniec detskej práce. Prvý oficiálny sviatok žien sa oslávil 28. februára 1909, dátum 8. marca sa ustálil až po prvej svetovej vojne a MDŽ ako taký v roku 1975.

• Prváci navštívili knižnicu

• Projektové vyučovanie - 4.A

• Naši druháci navštívili obecnú knižnicu

strana: