Zavádzanie 2022 - Otvorená hodina

Otvorená hodina angličtiny.

V 7. A sme uskutočnili otvorenú hodinu, kde sme autenticky predviedli osvojené inovatívne metódy výučby anglického jazyka. Pozvali sme pani učiteľky, ktoré vyučujú anglický jazyk na 1. stupni.

Ako „Warm up“ aktivitu sme použili opis obrázku zo stránky https://www.cia.gov/spy-kids/games/index.html , kde sa žiaci zahrali na detektívov a svoju dedukciu vyjadrili v angličtine.

Nepravidelné slovesá si utvrdzovali a opakovali pri riešení úloh v obľúbenej aplikácii Kahoot, v ktorej si pravidelne prichádzajú na svoje všetci súťaživí.

Pri aktivite v kruhu si precvičovali tvary minulého času nepravidelných slovies. Na vyvolanie spolužiaka použili hodenie lopty.

Ďalšou aktivitou v kruhu bolo opäť precvičovanie minulých tvarov slovies. Aktivitu uvítali najmä tí, ktorí sa radi pri učení pohybujú. Deti sa pritom dotkli hlavy a povedali neurčitok slovesa. Ak bol minulý čas slovesa rovnaký, opäť sa dotkli hlavy. Ak bol iný, dotkli sa pliec.

Aktivity boli pre deti zábavné a takéto vyučovanie angličtiny si užili. Verím, že aktivity boli inšpiratívne aj pre pani učiteľky z 1. stupňa.