Erasmus 2019/2020

Názov projektu:“ Ako učiť kreatívne a inovatívne“

Kľúčová akcia: Vzdelávacia mobilita jednotlivcov

Začiatok mobility: 14. 7. 2019

Koniec mobility: 27. 7. 2019

Schválený grant: 12 860 €

Miesto: Homerton Cambridge, Bell Teacher Campus 2019 UK

Aj tento rok sa pani učiteľky zapojili do vzdelávacích mobilít pre učiteľov financovaných zo zdrojov EÚ a vypracovali projekt s názvom “ Ako učiť kreatívne a inovatívne“v rámci výzvy 2019 programu Erasmus+.

Cieľ projektu:  Cieľom projektu je opätovné rozvíjanie jazykových zručností učiteľov prvého aj druhého stupňa. Najmä komunikačných schopností, oboznámenie sa s novými modernými metódami a formami práce vo výučbe cudzieho jazyka s cieľom posilniť aktívnu spoluprácu medzi učiteľkami anglického jazyka na prvom a druhom stupni na našej škole.

Na základe potrieb školy a pedagogických zamestnancov sme si vybrali mobility, ktorými očakávame rozvoj kompetencií učiteľov cudzieho jazyka, ale aj posilnenie európskej dimenzie na pôde školy.

Kľúčové aktivity projektu sú mobility v jazykovej škole v Cambridge.

Pani učiteľka prvého stupňa Mgr. Lenka Maceková si vybrala kurz s názvom Educational Technology Today, pomocou ktorého sa oboznámi s najnovšími prístupmi a technikami súvisiacimi s výučbou žiakov na prvom stupni. Pani učiteľka prvého stupňa PaedDr. Monika Ugorová si vybrala kurz s názvom Language and Methodology Refresh (young learners).

Pani učiteľku druhého stupňa Mgr. Silviu Zánickú oslovil kurz s názvom Creativity in the Classroom.

Učiteľka druhého stupňa Mgr. Emília Pallová si vybrala kurz Bringing British Culture to Life, ktorý tiež ponúka inovatívny program v oblasti rozvoja cudzích jazykov.

Počas týchto kurzov obsahujúcich 44 vyučovacích hodín budú pani učiteľky aktívne získavať nové poznatky. Vymieňať si skúsenosti s učiteľmi z iných krajín. Rozvíjať jazykové zručnosti a aktuálne prístupy zamerané na potreby žiakov, čo si vyžaduje dnešná moderná pedagogika.