Zdieľanie skúsenosti z mobility so Základnou školou vo Višňovom

Naša škola a pedagógovia sú aktívnymi členmi siete programu Erasmus. Nadviazali sme spoluprácu  so školou vo Višňovom, kde nemajú doteraz skúsenosti s týmto programom. Mgr. Pallová a Mgr. Lamžová zorganizovali prednášku o možnostiach, ktoré prináša program Erasmus.  Priniesli sme im materiály na vyučovanie, zoznam užitočných internetových aplikácií a webových stránok, s ktorými sme sa oboznámili na jazykových kurzoch a pracujeme s nimi, čím ľahšie sprístupňujeme obsahy žiakom, a to netradičným spôsobom. Poskytli sme im potrebné informácie k uskutočneniu mobility. Odporučili sme im národnú agentúru SAAIC a iné organizácie, ktoré ich vedia usmerniť v ich snahe o získanie grantu. Prezentovali sme skutočnosť, že škola získala a použila finančné prostriedky na mobilitu z Európskej únie. Podelili sme sa s nimi nielen o vecné informácie, ale aj neopakovateľnú životnú skúsenosť, ktorú účasť na mobilite prináša.

Zapísala: Mgr. Emília Pallová