Prihlasovanie a odhlasovanie obedov

Odhlasuje sa deň vopred, t. j. predchádzajúci deň do 14.00 hod.

Stravník, ktorý sa nestihol odhlásiť si môže obed v ŠJ, MŠ odobrať aj do obedára od 11.30 – 13.45 hod. a obed uhradí v plnej výške.

Svoje dieťa môžete odhlasovať z obeda:

• telefonicky,
  • osobne v kancelárii ŠJ,
  • online – cez objednávanie, odhlasovanie na portáli www.strava.cz ( len registrovaní stravníci).

Registrácia služby

1.         Ak neviete, alebo ste nový stravník dostanete prihlášku s číslom jedálne 9538 na využívanie služieb „Objednávania stravy internetom“. Získate jedinečné prístupové meno (používateľ) a heslo. (Zároveň Vám bude pridelený čip na elektronický výdaj stravy)

Prihlasovacie údaje:

Používateľ - môže obsahovať čísla alebo aj písmena bez diakritiky  (údaje pripravuje kancelária ŠJ)

Heslo - má obsahovať čísla a písmena bez diakritiky                (údaje pripravuje kancelária ŠJ)

Vložením Vášho e-mailu (e-mail 1 pre stravníka) získate možnosť dostávať nasledujúce e-mailové správy:

-           Potvrdenie objednávky

-           Nedostatočná výška konta

-           Kontrola neodobranej stravy

-           Mesačný prehľad (po skončení mesiaca)

-           Potvrdenie o prijatí platby

Aj dodatočne po zriadení služby si môžete určiť, ktoré z týchto správ si prajete dostávať. Ak zákonný zástupca požiada, vieme maily posielať aj jemu osobitne (email 2) , email 1 slúži pre stravníka (dieťa).

Zmeny sa vykonávajú po prihlásení do systému webovej stránky www.strava.cz v sekcii Nastavenie používateľa. Email 2 sa nastavuje výlučne v kancelárii  ŠJ.

Objednávanie stravy používateľom

2.         Od nasledujúceho dňa po registrácii sa dá objednávať strava pomocou internetu na adrese: www.strava.cz. Vpravo hore si zvoľte jazyk. „SK“. Pri prvom prihlásení zadajte zariadenie 9538 alebo využite „Vyhľadať jedáleň“. Po vybratí jedálne môžete nastaviť „Uložiť údaje“.

3.         Pokračuje sa vyplnením Používateľ: a Heslo: Ďalej kliknúť na zelené tlačidlo Prihlásiť.

4.         Ste prihlásený do systému a môžete objednávať stravu. Môžete si vyberať z funkcií v hornom menu. Napr. jedálny lístok si zobrazíte kliknutím na JEDÁLNIČKY. Môžete si ho vytlačiť.

5.         Ak si prajete prihlásiť alebo odhlásiť stravu vyberte menu Objednávky. Vykonajte požadované zmeny svojich prihlášok a odhlášok kliknutím na príslušný deň. Zmeny nezabudnite uložiť potvrdením zeleného tlačidla Odoslať.

6.         Zo systému sa odhlásite kliknutím na položku menu vpravo hore Odhlásiť sa.

Ďalšie pokyny, podrobnosti a návody nájdete na www.strava.cz.