Zavádzanie skúseností do vyučovania 2018

Práca s aplikáciou QR kódy

Počas trvania kurzov aj po ich absolvovaní sme sa navzájom oboznamovali s metódami a formami práce, ktoré sme si na kurze osvojili. P. uč. Monika Ugorová sa zúčastnila kurzu Educational Technology Today, kde si okrem iného osvojila prácu s využitím mobilnej aplikácie na dekodovanie QR kódov. Keďže ma táto metóda zaujala, rozhodla som sa ju použiť na vyučovaní. Bolo to na hodinách Náboženskej výchovy v 5. A. Žiakov táto aktivita zaujala. Určite budeme v nej pokračovať.

Využitie IKT na hodinách Anglického čítania

Za účelom zvyšovania motivácie, jazykových kompetencií a dôvery v používanie angličtiny v triede, som na hodinách Anglického čítania v 6. B zvolila také učebné materiály a formy práce, ktoré by boli pre žiakov atraktívne. Žiaci čítali aktuálne texty zo života vo Veľkej Británii. Používali tiež tablety, mobilné telefóny a slovníky.

Mgr. Pallová

Tvorivé aktivity na hodinách ANJ

V rámci zavádzania poznatkov získaných cez projekt Erasmus + v anglickom Cambridge som na hodinách anglického jazyka v 3. A triede testovala uplatnenie tvorivého memorovania slovnej zásoby.
Žiakom sa aktivita obzvlášť páčila a pri skupinovej práci boli aktívne zapojení aj žiaci so slabšími výsledkami, čo malo pozitívny dopad na ich zapamätanie niektorých slov.

Mgr. K. Hodasová

Skupinové vyučovanie na hodinách MAT

Počas pobytu v Cambridge cez projekt Erasmus + som sa zúčastnila kurzu pod názvom Language and Methodology Refresher, kde som sa oboznámila s aktivizujúcimi metódami, formami práce a aktivitami vhodnými pre žiakov 1. stupňa. Na hodinách matematiky v 4. A triede som sa snažila svoje poznatky a skúseností využiť. Prostredníctvom skupinového vyučovania som sa snažila zlepšiť klímu triedy, sociálne kompetencie žiakov a v neposlednom rade zvýšiť motiváciu žiakov k predmetu matematika. Žiakom sa takáto forma vyučovania veľmi páčila a môžeme konštatovať, že skupinové vyučovanie nielen zvyšuje u žiakov motiváciu k predmetu, ale má aj pozitívny vplyv na klímu triedy.

Mgr. L. Maceková

Zážitkové aktivity na hodinách angličtiny

V rámci zavádzania skúseností z projektu Erasmus + sme na hodinách anglického jazyka rozvíjali jazykové kompetencie cez zaujímavé aktivity. Pri jednej z nich žiaci pripravovali svoj najobľúbenejší recept. Popri rozvíjaní prezentačných zručností si mohli zvýšiť sebadôveru vo vlastnú angličtinu.

Mgr. Pallová