Zavádzanie skúseností 2022 ANJ v 5. A a 5. B

Na vyučovacích hodinách anglického jazyka som využila aktivity zamerané na učenie sa slovnej zásoby inovatívnym spôsobom.

Increasing vocabulary range na hodinách angličtiny v 5. ročníku.

Nasledujúci spôsob osvojovania a používania slovnej zásoby som si osvojila na jazykovom kurze a realizovala som ho na hodinách angličtiny v 5. A a 5. B. Najskôr metódou brainstormingu žiaci menovali slovnú zásobu spojenú s členmi rodiny, ktorú už poznajú. Potom som im prezentovala novú slovnú zásobu tým, čo majú spoločné napr. predpony „ step“  „great“, výraz „in- law“. Takto si ku známym slovíčkam pridaním predpony alebo prípony vyvodili novú slovnú zásobu, ktorú si ďalej osvojovali pomocou úloh na čítanie a počúvanie s porozumením a písanie. Zasadenie novej slovnej zásoby do kontextu prispelo k jej ľahšiemu osvojeniu si. Novú slovnú zásobu využili pri tvorbe a prezentovaní projektov My family tree.

Mgr. Emília Pallová