Erasmus 2022/ 2023

Názov projektu: “ Všetko pre kvalitné vzdelávanie“

Kľúčová akcia: Vzdelávacia mobilita jednotlivcov

Začiatok mobilít: 3. 7. 2023

Koniec mobilít:  19.11.2023

Schválený grant:  16 795 €

Miesto:   InterEducation , Írsko, Dublin

Teacher Academy, Španielsko, Barcelona

Teacher Academy, Fínsko, Helsinky

Aj tento rok  sme sa zapojili do vzdelávacích mobilít pre učiteľov financovaných zo zdrojov EÚ a vypracovali projekt s názvom“ Všetko pre kvalitné vzdelávanie“ v rámci výzvy 2023 programu Erasmus+.

Cieľ projektu:  Cieľom projektu je opätovné rozvíjanie jazykových zručností, zručnosti z oblasti digitálnych technológií, odborných kompetencií. Našim cieľom je oboznámiť sa s inovatívnymi metódami a formami vyučovania, naučiť sa nové stratégie pri práci so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Chceli by sme si osvojiť metódy inkluzívneho vyučovanie žiakov v zmiešaných triedach so začlenenými a bežnými žiakmi.

Na základe potrieb školy a pedagogických zamestnancov sme si vybrali mobility, od ktorých  očakávame rozvoj kompetencií našich učiteľov a posilnenie európskej dimenzie na pôde školy.

Mgr. Emília Pallová si vybrala kurz s názvom English Language Teaching in 21 Century Skills For Learning v hlavnom meste Írska, v Dubline.

Mgr. Miriamu Lamžovú oslovil kurz English Language with Teaching Digital Technology, taktiež v meste Dublin.

Mgr. Andreu Kralčákovú zaujali kurzy Photo and Video Making in your Classroom: the Educational Power of Multimedia a Creative Strategies for Language Teachers: Make it Easy, Make it Real! Kurzy absolvuje v Barcelone.

Mgr. Silvia Zánická absolvuje kurzy Learning Outside the Classroom in Finland a Introduction to the Finnish Education Model, v Helsinkách.

Mgr. Zuzanu Gáherovú, špeciálnu pedagogičku, oslovil kurz Teaching Pupils with Special Educational Needs, ktorého sa taktiež zúčastní v Dubline.

Kľúčové aktivity projektu sú mobility v jazykovej škole vo Fínsku, v španielskej Barcelone a v hlavnom meste Írska, v Dubline.

Počas týchto kurzov obsahujúcich 42 vyučovacích hodín, pri kurze Teachers od pupils with special educational needs 21 vyučovacích hodín, budeme aktívne získavať nové poznatky. Vymieňať si skúsenosti s učiteľmi z iných krajín. Rozvíjať jazykové zručnosti a aktuálne prístupy zamerané na potreby žiakov, čo si vyžaduje dnešná moderná pedagogika.