Správa z mobility 2021

Mgr. Emília Pallová

V rámci výzvy 2020 programu Erasmus+ som si vybrala kurz Methodology Revisited, Revitalised & Re- energised. Mobilita bola realizovaná v jazykovom inštitúte ETI v St.Julians na Malte od 19. - 30. 7. 2021.

Počas  kurzu obsahujúceho 42 vyučovacích hodín som sa oboznámila s novými metódami a formami práce, ktoré napomôžu vniesť do vyučovania na našej škole netradičnosť a hravým spôsobom podnietiť žiakov viac komunikovať a učiť sa pri hre. Oboznámením sa s najnovšou metodológiou výučby anglického jazyka môžem našim žiakom ponúknuť kvalitnejšie vyučovanie slovnej zásoby, gramatiky, čítania, počúvania s porozumením a rozprávania.

Osvojila som si metódy na zlepšenie počúvania s porozumením prostredníctvom počúvania piesní, hudby, videoklipov. Na kurze som si osvojila ďalšie možnosti používania IK techniky, internetu počas dištančnej výučby. Učenie sa cez užitočné webové stránky.

Prostredníctvom diskusií, riešením problémových úloh, drámy, hranie rolí, pantomímy skupinovej práce som si osvojila metódy práce, ktoré podporujú kreativitu, odvahu, toleranciu, kritické myslenie žiakov.

Náplňou kurzu boli informácie ako vytvárať projekty, na ktorých internetových stránkach môžu žiaci hľadať hodnoverné informácie.

Obohacujúcim bolo spoznanie kultúrneho dedičstva hostiteľskej krajiny, rovnako zdieľanie sa s učiteľmi z celého sveta a na základe tejto skúsenosti sme si mohli vytvárať vlastný kontext vyučovania.