Zavádzanie skúsenosti 2023 : Aktivity Warm- up, rozvoj kreativity

Na hodinách anglického jazyka som použila aktivity, s ktorými som sa oboznámila na jazykovom kurze English Language Teaching in 21 Century Skills For Learning v Dubline.

Žiaci vytvárali akrostickú báseň. Jednotlivé písmena mena predstavovali začiatočné písmena veršov. Niektorí pracovali samostatne, niektorí si zvolili možnosť spolupráce. Po prečítaní básne autorom, spolužiaci hádali o akú známu osobnosť ide.

Pri tejto aktivite žiaci vytvárali z písmen čo najviac slov za minútu. Písmena sa mohli v slovách opakovať. Slová na precvičenie slovnej zásoby boli na vopred zadanú tému napr. vyhľadajte slová spojené s jedlom, spojené s miestami v meste, pomenúvajúce vonkajší vzhľad, nepravidelné slovesá v minulom čase a pod. Žiaci potom vytvárali podobné rébusy pre spolužiakov. Tieto aktivity boli zamerané na spoluprácu, warm up a na rozvoj kreativity.

Zapísala: Mgr. Pallová