Správa z mobility 2020

Erasmus 2020/ 2021

 

 

Názov projektu: “ Správna metodológia, technológia a komunikácia je cestou k záujmu študenta o vzdelávanie “

Kľúčová akcia: Vzdelávacia mobilita jednotlivcov

Začiatok mobility: 19. 7. 2021

Koniec mobility: 30. 7. 2021

Schválený grant: 13 835 €

Miesto: Executive Training Institute (ETI) St.Julians, Malta

Mobilita na základe Covid 19 opatrení uskutočnená 8/2022

(Mgr Emília Pallová v stanovenom termíne)

 

Opäť sme sa zapojili do vzdelávacích mobilít pre učiteľov financovaných zo zdrojov EÚ a vypracovali projekt s názvom “ Správna metodológia, technológia a komunikácia je cestou k záujmu študenta o vzdelávanie“ v rámci výzvy 2020 programu Erasmus+.

Cieľ projektu:  Cieľom projektu je opätovné rozvíjanie jazykových zručností učiteľov prvého aj druhého stupňa. Najmä komunikačných schopností, oboznámenie sa s novými modernými metódami a formami práce vo výučbe cudzieho jazyka s cieľom posilniť aktívnu spoluprácu medzi učiteľkami anglického jazyka na prvom a druhom stupni na našej škole.

Na základe potrieb školy a pedagogických zamestnancov sme si vybrali mobility, ktorými očakávame rozvoj kompetencií našich učiteľov a posilnenie európskej dimenzie na pôde školy.

Mgr. Silvia Zánická - Fluency&English Language Development. 

Mgr. Emília Pallová  - Methodology Revisited, Revitalised & Re- energised.

Mgr. Martina Bendíka - The playground Classroom Methodology for Primary School

Mgr. František Thomka-  Technology Enhanced Learning.

Mgr. Anna Valíčková- Learning, Fun &Games and Methodology for Primary School

Mgr. Silvia Zánická ( 15-26.8. 2022)

V rámci výzvy 2020 programu Erasmus+ ma oslovil kurz Fluency&English Language Development for Educators. Kurz bol zameraný na rozvoj jazykových zručností so zameraním na plynulosť v angličtine. Na zlepšenie jazykových znalostí v gramatike, slovnej zásobe a výslovnosti. Na rozvoj ďalších komunikačných schopností ako posluch,

na výmenu pedagogických skúseností a znalostí v multi –kultúrnom kontexte. Taktiež na spoznanie kultúrneho dedičstva Malty a jej multi jazykové prostredie.

Diskusie boli zamerané na súčasné dianie a témy všeobecných záujmov použitím brainstormingu, na riešenie problémových situácii, hranie rolí, multimédií, internetu, autentických materiálov. Na zlepšenie učebných metód, kontextu, rozvoj učiteľských schopností.

 

Mgr. Martin Bendík ( 15-26.8. 2022)

 

The Playground Classroom - Methodology for Primary School

Cieľ tohto dvojtýždňového kurzu bol zameraný pre učiteľov, ktorý chcú spoznať širokú škálu zaujímavých aktivít spojených s metodológiou a učebnými teóriami. Stretnutia boli praktické,

zamerané na multimédia a technológie učenia, na pomoc učiteľom priblížiť sa a osloviť učením študentov. N a zlepšovanie a osvojovanie si jazyka, jeho používanie v praxi založené na predchádzajúcich skúsenostiach použitím množstva praktických metód.

Na kurzoch bola výborná atmosféra a príležitosť vymeniť si znalosti v učení, zvyky a tiež spoznať kultúru iných krajín ako napr. Španielsko, Slovinsko, Taliansko, Francúzsko, ale aj Nemecko, alebo Poľsko.

  

Mgr. Anna Valičková (22 -26.8. 2022)

Learning, Fun & Games – Methodology for Primary School

Kurz bol zameraný na súčasné prístupy, metodológie a techniky.  Interaktívna komunikácia viedla k vlastným skúsenostiam v učení, aktivitám, metodológiám. Prebiehal formou workshopu zahŕňajúc brainstorming, analýzy, riešenie problémov, hranie rolí v pároch alebo v skupinách. Prebiehali diskusie o vlastných skúsenostiach a znalostiach v učení. Pracovali sme s webovými stránkami, ktoré sú spojené s ďalším rozvojom učebných zručností a profesionálneho rozvoja. Rozoberali sme učenie a učenie sa, jeho úskalia a možné riešenia na zlepšenie. Formou hier a rôznych aktivít sme objavovali ako môže byť učenie zábava.

Týmto kurzom som si zlepšila svoje jazykové, komunikačné znalosti a gramatiku v anglickom jazyku.     

 

Mgr. František Thomka (( 15-26.8. 2022)

TEL -Technology Enhanced Learning

Učitelia, ktorý sa zúčastnili tohto kurzu sa chceli zamerať na zlepšenie svojich znalosti v technológiách a IKT. Na zoznámenie sa so spôsobmi začlenenia IKT do učebných metodológii použitím skúsených metód. Taktiež bol zameraný na pomoc učiteľom uvedomiť si ich vlastné učebné metódy, porovnať ich s inými pedagógmi z iných krajín, na pomôcky a nástroje, programy, ktoré sú voľne dostupné. 

V neposlednom rade zlepšiť si svoje jazykové schopnosti a znalosti hlavne vzájomnou komunikáciou a aktivitami, ktoré boli ponúkané.

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou, Rosina 624
    Sem zadajte adresu školy
  • 041 5983296

Fotogaléria