Zavádzanie 2022- Dotazník spokojnosti

Dotazník pre rodičov detí s ŠVP

Úspešnosť žiakov so špeciálnymi výchovno- vyučovacími potrebami sme zisťovali anonymným dotazníkom pre rodičov týchto detí. Odpovedali na základe ich pozorovania. Či zavedenie osvojených metód prinieslo uľahčenie a zlepšenie sa učenia sa, domácej prípravy a postoja k predmetu. Či podporujú záujem žiakov o učenie, či sú motivovaní.

Zistili sme, že žiaci uprednostňujú prácu v skupine a vo dvojici skôr než samostatnú prácu. Môžu sa učiť od spolužiakov. Ak majú problém s úlohou, spolužiak im pomôže, priblíži inštrukciu aj riešenie.

Hodiny sú vďaka inovatívnym metódam pre žiakov zaujímavejšie a atraktívnejšie.

Z výsledkov vyplýva, že využívanie IKT techniky, online cvičení a hlavne rôzne aplikácie pomáhajú pri osvojovaní a upevňovaní učiva.

Efektívnym spôsobom je osvojovanie si učiva cez témy ktoré sú ich veku blízke. Veľmi obľúbené je učenie podľa piesní a videí.

Rodičia žiakov aj samotní žiaci by uvítali preverovanie vedomostí v aplikáciách, kde by potrebovali dostatok času a nemuselo by sa riešiť akceptovanie fonetického prepisu, keďže by volili odpovede z ponúknutých možností.