Zavádzanie skúsenosti 2022 ANJ v 9. A

Na vyučovacích hodinách anglického jazyka som využila aktivity zamerané na motiváciu a zážitkové učenie sa slovnej zásoby, využitím existujúcich poznatkov na vyvodenie a naučenie sa niečoho nového inovatívnym spôsobom.

Na hodine angličtiny v 9. A

Increasing vocabulary range

Nasledujúcu aktivitu som si osvojila na jazykovom kurze a realizovala som ju na hodine angličtiny v 9. A. Žiaci si osvojovali novú slovnú zásobu tak, že k podnetným obrázkom vytvárali pojmové mapy spojené s opisom ľudí. Najskôr metódou brainstormingu uvádzali slovnú zásobu, ktorú už poznajú. Potom som im prezentovala novú slovnú zásobu. Tú si následne osvojovali pomocou úloh v pracovnom liste dopĺňaním tzv. definitions. Zasadenie novej slovnej zásoby do kontextu, jej prezentovanie cez opozitá prídavných mien, cez predpony („negative prefixes“)  prispeli k jej ľahšiemu osvojeniu si.  Novú slovnú zásobu, ktorú si žiaci osvojili, použili na doplnenie opisu obrázkov z úvodu aktivity.

Mgr. Emília Pallová