2% dane

Sprievodný list   TU

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

• Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
  • Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil POTVRDENIE TU_2023.pdf
  • Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane. Táto suma je maximálna, ktorú môžete poukázať, musí byť však minimálne 3€
  • Stiahnite si a vyplňte VYHLÁSENIE TU_2023.pdf , v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi

Finančné riaditeľstvo SR podľa zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov určilo od 01.01.2018  vzory tlačív za zdaňovacie obdobie roku 2017.  Od 01.01.2018 je možné Vyhlásenie aj Potvrdenie o zaplatení dane vystaviť a podať výlučne       na tomto predpísanom ( štruktúrovanom ) tlačive.

Obidve tlačivá Vyhlásenie + Potvrdenie doručte  na daňový úrad podľa bydliska, alebo ekonómke ZŠ.

Ste „fyzická osoba“ a podávate daňové priznanie sami?

• Riadne vyplňte daňové priznanie
  • Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať, minimálne 3€
  • V daňovom priznaní pre FO sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa

( typ A VIII. Oddiel, typ B XII. Oddiel)