Erasmus 2018/2019

Názov projektu: „Učenie sa a využívanie nových metód a technológií vo vyučovaní“

Kľúčová akcia: Vzdelávacia mobilita jednotlivcov

Začiatok mobility: 15.07. 2018

Koniec mobility:  27.07. 2018

Miesto: Homerton Cambridge,  Bell Teacher Campus 2018 UK

Cieľ projektu : Cieľom projektu je rozvíjanie jazykových a odborných zručností učiteľov prvého aj druhého stupňa, ich komunikačné schopnosti a  oboznámiť sa s novými modernými metódami a formami práce vo výučbe cudzieho jazyka, a tým posilniť aktívnu spoluprácu medzi učiteľkami anglického jazyka na prvom a druhom stupni na našej škole.

Na základe konkrétnych a aktuálnych potrieb školy a pedagogických zamestnancov sme vybrali mobility, ktorými očakávame rozvoj pedagogických a didaktických kompetencií učiteľov cudzieho jazyka, ale aj posilnenie európskej dimenzie na pôde školy.

Kľúčové aktivity projektu boli rozdelené podľa obsahu a záujmu učiteliek prvého a druhého stupňa. Učiteľka Mgr. Katarína Hodasová si vybrala kurz: Creativity in the Classroom, PaedDr. Monika Ugorová sa zúčastnila kurzu: Educational Technology Today, Mgr. Lenka Maceková sa zdokonaľovala v kurze s názvom: Language and Methodology Refresh (young learners)

Učiteľka druhého stupňa Mgr. Emília Pallová sa zúčastnila kurzu s názvom: Language and Methodology Refresher /Secondary, Adult/ a Mgr. Silviu Zánickú oslovil kurz s názvom: Bringing British culture to life.

Všetky vybrané kurzy ponúkali inovatívny program v oblasti rozvoja cudzích jazykov. Najnovšie prístupy a techniky súvisiace s výučbou žiakov na prvom a druhom stupni.

Počas týchto kurzov obsahujúcich 43 kreatívnych vyučovacích hodín, plenárnych a kultúrnych prednášok, či  workshopov učiteľky aktívne získavali nové poznatky, vymieňali si skúsenosti s učiteľmi z iných krajín, rozvíjali jazykové zručnosti a aktuálne prístupy zamerané na potreby žiakov.